Strona wykorzystuje pliki cookies , prosimy o wyrażenie zgody na wysyłanie cookies. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować poprawnej funkcjonalności strony!

Lubelska Izba Lekarsko-Weterynaryjna

Sanitas animalium pro salute homini

Lubelska Izba Lekarsko-Weterynaryjna uprzejmie informuje, że biuro Izby w związku z obostrzeniami epidemicznymi jest czynne w poniedziałek, środę i piątek w godzinach  830-1300. Obowiązują wszyskie aktualne zasady i ograniczenia związane z wprowadzeniem w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego oraz wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Apel Prezesa w sprawie wyborów

Koleżanki i Koledzy

Członkowie Lubelskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej

Wybory korespondencyjne do organów Lubelskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej są w toku. Za nami pierwszy etap zgłaszania kandydatów w poszczególnych rejonach wyborczych na delegatów na Okręgowy Zjazd. Liczba zgłoszonych kandydatów nie jest imponująca i zadowalająca, albowiem w niektórych okręgach wyborczych nie będą obsadzone wszystkie mandaty ze względu na brak chętnych. Dziękuję wszystkim lekarzom weterynarii, którzy zgłaszali kandydatów na delegatów i tym którzy zgłosili się sami i wyrazili chęć do pracy w naszym samorządzie. W tej chwili trwa drugi etap wyborów, tj. głosowanie na zgłoszonych kandydatów na delegatów. Ostateczny termin oddawania głosów, wyznaczony przez komisję wyborczą upływa z dniem 30 lipca 2021 r. Aby nasze wybory były ważne i by wybrać delegatów w poszczególnych rejonach wyborczych musi zostać osiągnięte quorum, w przeciwnym wypadku będziemy musieli w takim samym trybie powtarzać wybory w tych rejonach wyborczych, w których quorum nie zostanie osiągnięte. Dlatego zwracam się do Was wszystkich z gorącym apelem i prośbą o głosowanie i odsyłanie kopert z oddanymi głosami na swoich kandydatów. Tylko frekwencja powyżej 50% umożliwi wybór delegatów, da szansę tym którzy chcą pracować na rzecz zawodu lekarza weterynarii i nie narazi nas na dodatkowe, zbędne koszty.

Pamiętajmy, że wybory to święto demokracji i sprawdzian naszej odpowiedzialności za przyszłość naszego zawodu. Pamiętajmy też, że powinnością każdego lekarza weterynarii jest aktywne uczestnictwo w działalności samorządu zawodowego.

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy, oddajcie głosy jak najszybciej w poczuciu dobrze spełnionego obowiązku. Wyruszajcie na wakacje, odpoczywajcie zdrowo i bezpiecznie. Serdecznie Wszystkich pozdrawiam,

Prezes Rady Lubelskiej Izby Lekarsko-Weterynaryjnej

lek. wet. Tomasz Górski

Gościmy

Odwiedza nas 8 gości oraz 0 użytkowników.